MS24266R22B19P6
Mfr.Part #
MS24266R22B19P6
Manufacturer
Conesys
Description
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Conesys
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Number of Positions :
19 (Power)
Number of Contacts :
19
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Orientation :
6
Contact Size :
16 Power
Type :
For Male Pins
Datasheets
MS24266R22B19P6
Conesys MS24266R22B19P6
MS24266R22B19P6-LC Overview
MS24266R22B19P6-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24266R22B19P6-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24266R22B19P6-LC Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER