MS24266R18B14S9
Mfr.Part #
MS24266R18B14S9
Description
CONN PLUG FMALE 14POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Cable Opening :
0.902 (22.91mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Bayonet Lock
Number of Contacts :
Mount :
Free Hanging
Orientation :
9
Datasheets
MS24266R18B14S9
MS24266R18B14S9 Overview
MS24266R18B14S9 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24266R18B14S9 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24266R18B14S9 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER