MS24266R18B14S7
Mfr.Part #
MS24266R18B14S7
Description
CONN PLUG FMALE 14POS GOLD CRIMP
MIL-DTL-26500
Number of Terminations :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Non-RoHS Compliant
Plating :
Aluminium, Anodized
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Orientation :
7
Cable Opening :
0.902 (22.91mm)
Mount :
Cable, Free Hanging
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Military, MIL-DTL-26500
Number of Ports :
1
Datasheets
MS24266R18B14S7
MS24266R18B14S7 Overview
MS24266R18B14S7 Features
14 basic kinds of terminations
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24266R18B14S7 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24266R18B14S7 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER