MS24266R12B12S8
Mfr.Part #
MS24266R12B12S8
Description
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
Stock
3
In Stock :
3
Cable Opening :
0.580 (14.73mm)
Shell Size - Insert :
12-12
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Factory Lead Time :
5 Weeks
Orientation :
8
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Datasheets
MS24266R12B12S8
MS24266R12B12S8 Overview
MS24266R12B12S8 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24266R12B12S8 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24266R12B12S8 Circular Connectors applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER