MS24265R22T32SN
Mfr.Part #
MS24265R22T32SN
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Number of Pins :
32
Contact Size :
12 Power 6 20 Power 26
Fastening Type :
Threaded
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shell Size, MIL :
H
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Positions :
32 (Power)
Datasheets
MS24265R22T32SN
MS24265R22T32SN-LC Overview
MS24265R22T32SN-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22T32SN-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22T32SN-LC Circular Connectors applications.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER