MS24265R22T32PN-LC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MS24265R22T32PN-LC
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions
Description
CONN RCPT HSNG MALE 32POS PNL MT
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Product Category :
Circular Connector Housings
Type :
For Male Pins
Contact Size :
12 Power 6 20 Power 26
Orientation :
N (Normal)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shielding :
Unshielded
Number of Positions :
32 (Power)
Shell Size, MIL :
H
Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Series :
Military, MIL-DTL-26500
Contact Shape :
Circular
Shell Material :
Aluminum
Insert Material :
Epoxy, Glass Filled
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Connector Type :
Receptacle Housing
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Shell Finish :
Anodized
Contact Type :
Crimp
Mounting Type :
Panel Mount
Shell Size - Insert :
Fastening Type :
Threaded
Packaging :
Bulk
Housing Color :
Black
Note :
Contacts Not Included
Ingress Protection :
Environment Sealed
MS24265R22T32PN-LC Overview
MS24265R22T32PN-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22T32PN-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22T32PN-LC Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT