MS24265R22T32PN
Mfr.Part #
MS24265R22T32PN
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Pins :
32
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Fastening Type :
Threaded
Number of Positions :
32 (Power)
Datasheets
MS24265R22T32PN
MS24265R22T32PN Overview
MS24265R22T32PN Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22T32PN Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22T32PN Circular Connectors applications.
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER