MS24265R22T19PN
Mfr.Part #
MS24265R22T19PN
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Pins :
19
Number of Positions :
19 (Power)
Fastening Type :
Threaded
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
MS24265R22T19PN
MS24265R22T19PN Overview
It comes in Receptacle, Male Pins packaging.The device's mounting type is Panel Mount.In order to package the product, a Bulk case is used.It belongs to the Military, MIL-DTL-26500 Series of products.The device is equipped with 19 pins.The part is mounted by Bulkhead, Front Side Nut, Panel.The device runs in -55°C~200°C Operating Temperature.
MS24265R22T19PN Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22T19PN Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22T19PN Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER