MS24265R22T12PN
Mfr.Part #
MS24265R22T12PN
Description
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Fastening Type :
Threaded
Number of Pins :
12
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
12 (Power)
Datasheets
MS24265R22T12PN
MS24265R22T12PN Overview
This product is packaged in a Receptacle, Male Pins box.Panel Mount indicates that the device is mounted.An Bulk case is utilized for packaging the product.The product is a part of the Military, MIL-DTL-26500 Series.It is equipped with 12 pins.By Bulkhead, Front Side Nut, Panel, the part is mounted.Operating temperature is set to -55°C~200°C.
MS24265R22T12PN Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22T12PN Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22T12PN Circular Connectors applications.
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER