MS24265R22B32SN-LC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MS24265R22B32SN-LC
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions
Description
CONN RCPT HSG FMALE 32POS PNL MT
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Product Category :
Circular Connector Housings
Orientation :
N (Normal)
Fastening Type :
Bayonet Lock
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Insert Material :
Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection :
Environment Sealed
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Type :
Crimp
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Shape :
Circular
Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Shell Size, MIL :
H
Shell Finish :
Anodized
Note :
Contacts Not Included
Housing Color :
Black
Connector Type :
Receptacle Housing
Shell Material :
Aluminum
Series :
Military, MIL-DTL-26500
Number of Positions :
32 (Power)
Type :
For Female Sockets
Shell Size - Insert :
Mounting Type :
Panel Mount
Shielding :
Unshielded
Number of Pins :
32
Packaging :
Bulk
Contact Size :
12 Power 6 20 Power 26
MS24265R22B32SN-LC Overview
The product is packaged in Receptacle Housing.This device is mounted in the Panel Mount position.It has been determined that a Bulk case is necessary to package the product.There is a product in the Military, MIL-DTL-26500 Series.Many of the benefits of this part can be attributed to other products from the [0] family.A total of 32 pins are available on the device.
MS24265R22B32SN-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22B32SN-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22B32SN-LC Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT