MS24265R22B32SN
Mfr.Part #
MS24265R22B32SN
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD CRIMP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Aluminum
Number of Ports :
1
Mount :
Panel
Orientation :
N (Normal)
Shell Size - Insert :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Plating :
Aluminium, Anodized
Series :
Military, MIL-DTL-26500
Number of Terminations :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shielding :
Unshielded
Gender :
FEMALE
Datasheets
MS24265R22B32SN
MS24265R22B32SN Overview
MS24265R22B32SN Features
32 basic kinds of terminations
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22B32SN Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22B32SN Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER