MS24265R22B32S9-LC
Mfr.Part #
MS24265R22B32S9-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 32POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Shell Size - Insert :
Type :
For Female Sockets
Connector Type :
Receptacle Housing
Orientation :
9
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Epoxy, Glass Filled
Contact Shape :
Circular
Bulk
Contact Size :
12 Power 6 20 Power 26
Note :
Contacts Not Included
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Type :
Crimp
Housing Color :
Black
Military, MIL-DTL-26500
MS24265R22B32S9-LC Overview
Receptacle Housing packaging is included.This device has a mounting type of Panel Mount.We package the product with a Bulk case.The product is part of the Military, MIL-DTL-26500 Series.Unlike other [0] products, this part has a lot of benefits.It has a 32 pin configuration.
MS24265R22B32S9-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22B32S9-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22B32S9-LC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT