MS24265R22B32PY
Mfr.Part #
MS24265R22B32PY
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Orientation :
Y
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Ratings :
Number of Pins :
12
Mount :
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Datasheets
MS24265R22B32PY
MS24265R22B32PY Overview
Packaging is in the form of Receptacle, Male Pins.This device has a Panel Mount mounting type.An orange Bulk case is used to package the product.Specifically, it is one of the products in the Military, MIL-DTL-26500 Series.There are 12 pins on the device.There is a mounting hole at Bulkhead, Front Side Nut, Panel.Devices operate at -55°C~200°C operating temperatures.
MS24265R22B32PY Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22B32PY Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22B32PY Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER