MS24265R22B32P9
Mfr.Part #
MS24265R22B32P9
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Unshielded
Number of Ports :
1
Ratings :
Military, MIL-DTL-26500
Gender :
FEMALE
Plating :
Aluminium, Anodized
Number of Pins :
12
Mount :
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Orientation :
9
Number of Terminations :
32
Datasheets
MS24265R22B32P9
MS24265R22B32P9 Overview
Packaging for this item is Receptacle, Male Pins.There is a mounting type of Panel Mount for this device.It is necessary to use a Bulk case for packaging the product.This product is part of the Military, MIL-DTL-26500 Series.Devices with 12 pins are available.Bulkhead, Front Side Nut, Panel is used to mount the part.In this case, the device operates at -55°C~200°C Operating Temperature.
MS24265R22B32P9 Features
32 basic kinds of terminations
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22B32P9 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24265R22B32P9 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER