MS24265R22B19SN
Mfr.Part #
MS24265R22B19SN
Manufacturer
Conesys
Description
CONN RCPT FMALE 19POS CRIMP
Manufacturer :
Conesys
Gold
Features :
Package :
Box
Product Status :
Active
Shell Material :
Aluminum
Primary Material :
Metal
Material Flammability Rating :
Voltage Rating :
600VDC
Base Product Number :
MS24265R22B
Fastening Type :
Bayonet Lock, Threaded
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Shell Finish :
Black Anodized
Current Rating (Amps) :
13A
Color :
Black
Mounting Feature :
Front Side Nut
Orientation :
N (Normal)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Datasheets
MS24265R22B19SN
Conesys MS24265R22B19SN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Black Anodized N (Normal) Bayonet Lock, Threaded
MS24265R22B19SN Overview
MS24265R22B19SN Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24265R22B19SN Applications
There are a lot of Conesys
MS24265R22B19SN Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER