MS24264R22T32SN
Mfr.Part #
MS24264R22T32SN
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Threaded
Mount :
Flanges, Panel
Plating :
Aluminium, Anodized
Orientation :
N (Normal)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish - Mating :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Ratings :
Gender :
FEMALE
Shielding :
Unshielded
Termination :
Panel Mount
Number of Pins :
32
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Material :
Aluminum
Number of Ports :
1
Shell Size - Insert :
Number of Positions :
32 (Power)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
MS24264R22T32SN
MS24264R22T32SN Overview
MS24264R22T32SN Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T32SN Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T32SN Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER