MS24264R22T32S8
Mfr.Part #
MS24264R22T32S8
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
8
Datasheets
MS24264R22T32S8
MS24264R22T32S8 Overview
The product is packaged in Receptacle, Female Sockets.This device is mounted in the Panel Mount position.It has been determined that a Bulk case is necessary to package the product.There is a product in the Military, MIL-DTL-26500 Series.A total of 32 pins are available on the device.Part Flanges, Panel is mounted to the part.As a result, the device runs at -55°C~200°C Operating Temperature.
MS24264R22T32S8 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T32S8 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T32S8 Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER