MS24264R22T32P9
Mfr.Part #
MS24264R22T32P9
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Number of Pins :
32
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mount :
Flanges, Panel
Plating :
Aluminium, Anodized
Orientation :
9
Epoxy, Glass Filled
Gender :
FEMALE
Aluminum
Number of Ports :
1
Datasheets
MS24264R22T32P9
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 (Power) Positions Crimp Gold Anodized Bulk 9 Threaded
MS24264R22T32P9 Overview
The product is packaged in Receptacle, Male Pins.This device is mounted in the Panel Mount position.It has been determined that a Bulk case is necessary to package the product.There is a product in the Military, MIL-DTL-26500 Series.A total of 32 pins are available on the device.Part Flanges, Panel is mounted to the part.As a result, the device runs at -55°C~200°C Operating Temperature.
MS24264R22T32P9 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T32P9 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T32P9 Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER