MS24264R22T32P8
Mfr.Part #
MS24264R22T32P8
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Number of Pins :
12
Orientation :
8
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
MS24264R22T32P8
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 (Power) Positions Crimp Gold Anodized Bulk 8 Threaded
MS24264R22T32P8 Overview
It comes in Receptacle, Male Pins packaging.The device's mounting type is Panel Mount.In order to package the product, a Bulk case is used.It belongs to the Military, MIL-DTL-26500 Series of products.The device is equipped with 12 pins.The part is mounted by Flanges, Panel.The device runs in -55°C~200°C Operating Temperature.
MS24264R22T32P8 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T32P8 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T32P8 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER