MS24264R22T32P7
Mfr.Part #
MS24264R22T32P7
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Pins :
12
Orientation :
7
Datasheets
MS24264R22T32P7
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 (Power) Positions Crimp Gold Anodized Bulk 7 Threaded
MS24264R22T32P7 Overview
This product is packaged in a Receptacle, Male Pins box.Panel Mount indicates that the device is mounted.An Bulk case is utilized for packaging the product.The product is a part of the Military, MIL-DTL-26500 Series.It is equipped with 12 pins.By Flanges, Panel, the part is mounted.Operating temperature is set to -55°C~200°C.
MS24264R22T32P7 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T32P7 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T32P7 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER