MS24264R22T19SN
Mfr.Part #
MS24264R22T19SN
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish - Mating :
Environment Sealed
Contact Material :
Copper
Shielding :
Unshielded
Mount :
Flanges, Panel
H
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Published :
Ratings :
No SVHC
Termination :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Orientation :
N (Normal)
Epoxy, Glass Filled
Datasheets
MS24264R22T19SN
MS24264R22T19SN Overview
MS24264R22T19SN Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T19SN Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T19SN Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER