MS24264R22T19S9
Mfr.Part #
MS24264R22T19S9
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Military Standard :
MIL-DTL-26500
Mount :
Flanges, Panel
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Bulk
Ratings :
No SVHC
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Orientation :
9
19
Termination :
Military, MIL-DTL-26500
Contact Material :
Copper
Contact Finish - Mating :
Gold
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
MS24264R22T19S9
MS24264R22T19S9 Overview
MS24264R22T19S9 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T19S9 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T19S9 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER