MS24264R22T19S7
Mfr.Part #
MS24264R22T19S7
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Contact Material :
Copper
Contact Finish - Mating :
Gold
Orientation :
7
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Panel Mount
Mount :
Flanges, Panel
Termination :
Environment Sealed
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
1 (Unlimited)
Ratings :
Environment Sealed
Datasheets
MS24264R22T19S7
MS24264R22T19S7 Overview
MS24264R22T19S7 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T19S7 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T19S7 Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER