MS24264R22T19S6
Mfr.Part #
MS24264R22T19S6
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Aluminium
Contact Finish - Mating :
Gold
Orientation :
6
Environment Sealed
Termination :
Crimp
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mount :
Flanges, Panel
Mounting Type :
Panel Mount
Contact Material :
Copper
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Anodized
Ratings :
Published :
Datasheets
MS24264R22T19S6
MS24264R22T19S6 Overview
MS24264R22T19S6 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T19S6 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T19S6 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER