MS24264R22T19P9
Mfr.Part #
MS24264R22T19P9
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Orientation :
9
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Number of Positions :
19 (Power)
50.0μin 1.27μm
Number of Ports :
1
Plating :
Aluminium, Anodized
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Environment Sealed
Number of Terminations :
19
Datasheets
MS24264R22T19P9
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 (Power) Positions Crimp Gold Anodized Bulk 9 Threaded
MS24264R22T19P9 Overview
MS24264R22T19P9 Features
19 basic kinds of terminations
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T19P9 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T19P9 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER