MS24264R22T19P6
Mfr.Part #
MS24264R22T19P6
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Epoxy, Glass Filled
Number of Contacts :
19
Number of Positions :
19 (Power)
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Orientation :
6
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
MS24264R22T19P6
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 (Power) Positions Crimp Gold Anodized Bulk 6 Threaded
MS24264R22T19P6 Overview
MS24264R22T19P6 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T19P6 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T19P6 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER