MS24264R22T12SN
Mfr.Part #
MS24264R22T12SN
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
No SVHC
Plating :
Aluminium, Anodized
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
12 (Power)
Orientation :
N (Normal)
Unshielded
Number of Terminations :
12
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Mount
Number of Ports :
1
Datasheets
MS24264R22T12SN
MS24264R22T12SN Overview
MS24264R22T12SN Features
12 basic kinds of terminations
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22T12SN Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22T12SN Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER