MS24264R22B32SNL
Mfr.Part #
MS24264R22B32SNL
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions
Description
MS24264R22B32SNL
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Orientation :
N (Normal)
Fastening Type :
Bayonet Lock
Contact Size :
12 Power 6 20 Power 26
Number of Positions :
32 (Power)
Contact Type :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Note :
Contacts Not Included
Connector Type :
Receptacle Housing
Military, MIL-DTL-26500
Type :
For Female Sockets
Flange
Contact Shape :
Circular
12 Weeks
Housing Color :
Black
32
Datasheets
MS24264R22B32SNL
Introducing D-Sub Connector Assemblies Cinch Connectivity Solutions MS24264R22B32SNL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~200°C, Mounting Type:Panel Mount, Type:For Female Sockets, Number of Pins:32, MS24264R22B32SNL pinout, MS24264R22B32SNL datasheet PDF, MS24264R22B32SNL amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Cinch Connectivity Solutions MS24264R22B32SNL ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
MS24264R22B32SN-LC Overview
Packaging is Receptacle Housing.Panel Mount is the mounting type.Packaging for the product is carried out via a Bulk case.As a product of the Military, MIL-DTL-26500 Series, it can be found in this category.In addition to its many benefits, this part is also compatible with other products of [0].It has 32 pins.
MS24264R22B32SN-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22B32SN-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22B32SN-LC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP