MS24264R22B32P8
Mfr.Part #
MS24264R22B32P8
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Number of Positions :
32 (Power)
Shell Size, MIL :
H
Number of Pins :
12
Orientation :
8
Datasheets
MS24264R22B32P8
MS24264R22B32P8 Overview
This product is packaged in a Receptacle, Male Pins carton.Panel Mount is the mounting type for the device.The product is packaged in a Bulk case.It's part of the Military, MIL-DTL-26500 Series.The device has 12 pins.Mounting of the part is based on Flanges, Panel.It runs at -55°C~200°C Operating Temperature.
MS24264R22B32P8 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22B32P8 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22B32P8 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER