MS24264R22B32P7
Mfr.Part #
MS24264R22B32P7
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Orientation :
7
Number of Pins :
12
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
32 (Power)
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
MS24264R22B32P7
MS24264R22B32P7 Overview
Receptacle, Male Pins packaging is included.This device has a mounting type of Panel Mount.We package the product with a Bulk case.The product is part of the Military, MIL-DTL-26500 Series.It has a 12 pin configuration.You've got Flanges, Panel mounted on the part.This device runs at -55°C~200°C operating temperature.
MS24264R22B32P7 Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R22B32P7 Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R22B32P7 Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER