MS24264R14T12SN-LC
Mfr.Part #
MS24264R14T12SN-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 12POS PNL MT
For Female Sockets
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Orientation :
N (Normal)
Shell Size, MIL :
D
ECCN Code :
EAR99
12 (Power)
MS24264R14T12SN-LC Overview
MS24264R14T12SN-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R14T12SN-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R14T12SN-LC Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT