MS24264R14T12S9-LC
Mfr.Part #
MS24264R14T12S9-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 12POS PNL MT
Orientation :
9
Operating Temperature :
-55°C~200°C
12
MS24264R14T12S9-LC Overview
MS24264R14T12S9-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R14T12S9-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R14T12S9-LC Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT