MS24264R14B12SY
Mfr.Part #
MS24264R14B12SY
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Orientation :
Y
Number of Positions :
12 (Power)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Panel Mount
Number of Contacts :
12
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
MS24264R14B12SY
MS24264R14B12SY Overview
MS24264R14B12SY Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24264R14B12SY Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24264R14B12SY Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER