MRFX035HR5
Mfr.Part #
MRFX035HR5
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
NI-360H-2SB
Description
TRANS LDMOS 35W 512 MHZ 65V
Stock
182
In Stock :
182
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Test :
65V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Power - Output :
35W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
NI-360H-2SB
Current Rating (Amps) :
10μA
Gain :
24.8dB
Frequency :
1.8MHz~512MHz
Voltage - Rated :
179V
Current - Test :
15mA