MR045C103KAATR1
Mfr.Part #
MR045C103KAATR1
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Radial
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
No
Depth :
2.28mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Size Code :
Series :
Ceralam® MR
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Reach Compliance Code :
not_compliant
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Lead Diameter :
635 µm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
2.28mm
Published :
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Pitch :
2.54mm
Size / Dimension :
0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm
Length :
4.83mm
Lead Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm