MPZ0402S330CT000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPZ0402S330CT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 01005 1LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height (Max) :
0.009 0.22mm
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
33Ohm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MPZ
Current Rating (Max) :
550mA
Output Impedance :
33Ohm Ω
Number of Lines :
1
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Published :
Rated Current :
0.55A
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Filter Type :
Power Line
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
MPZ0402S330CT000
TDK Corporation MPZ0402S330CT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN