MPXV1D1040LR33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPXV1D1040LR33
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 29.7A 1.9MOHM SM
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.425Lx0.394W 10.80mmx10.00mm
Frequency - Self Resonant :
75MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Metal Composite
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
27 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
29.7A
Tolerance :
±20%
Inductance :
330nH
Current - Saturation :
47A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Series :
MPXV
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
DC Resistance (DCR) :
1.9mOhm Max
Shielding :
Shielded
Datasheets
MPXV1D1040LR33
KEMET MPXV1D1040LR33
MPXV1D1040LR33 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD