MPXV1D1040LR22
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPXV1D1040LR22
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 32.7A 1.6MOHM SM
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Metal Composite
Current - Saturation :
60A
DC Resistance (DCR) :
1.6mOhm Max
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Inductance :
220nH
Series :
MPXV
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
27 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Frequency - Self Resonant :
108MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
32.7A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.425Lx0.394W 10.80mmx10.00mm
Datasheets
MPXV1D1040LR22
KEMET MPXV1D1040LR22
MPXV1D1040LR22 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD