MPXV1D0630L220
Mfr.Part #
MPXV1D0630L220
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 2.7A 186.3MOHM SM
Stock
14
In Stock :
14
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
186.3mOhm Max
Factory Lead Time :
27 Weeks
Material - Core :
Metal Composite
Series :
MPXV
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Frequency - Self Resonant :
9.6MHz
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Amps) :
2.7A
Size / Dimension :
0.276Lx0.256W 7.00mmx6.50mm
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Current - Saturation :
3.5A
Inductance :
22μH
Datasheets
MPXV1D0630L220
KEMET MPXV1D0630L220
MPXV1D0630L220 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD