MPXV1D0520LR33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPXV1D0520LR33
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 13.4A 6.2MOHM SM
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
330nH
Current Rating (Amps) :
13.4A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MPXV
DC Resistance (DCR) :
6.2mOhm Max
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.209Lx0.197W 5.30mmx5.00mm
Factory Lead Time :
27 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Metal Composite
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
16A
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
MPXV1D0520LR33
KEMET MPXV1D0520LR33
MPXV1D0520LR33 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD