MPXS2010VMM120
Mfr.Part #
MPXS2010VMM120
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
257-LFBGA
Description
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 257MAPBGA
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Microcontrollers
Published :
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
1MB 1M x 8
Package / Case :
257-LFBGA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
RAM Size :
128K x 8
Oscillator Type :
Internal
Data Converter :
A/D 32x12b
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tray
Connectivity :
CANbus, LINbus, SPI, UART/USART
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Base Part Number :
MPXS2010
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Program Memory Type :
Flash
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER
Speed :
120MHz