MPS-128TSTP0
Mfr.Part #
MPS-128TSTP0
Description
SENSOR LIN 128MM CBL W/CONN
Operating Temperature :
-20°C~70°C TA
Output :
Analog Voltage, 4 ~ 20mA
Linear Range :
0 ~ 128.00mm (5.04)
Voltage - Supply :
15V~30V
Datasheets
MPS-128TSTP0
Introducing Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring SICK MPS-128TSTP0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-20°C~70°C TA, Package / Case:Module, Mounting Type:Chassis Mount, Output:Analog Voltage, 4 ~ 20mA, MPS-128TSTP0 pinout, MPS-128TSTP0 datasheet PDF, MPS-128TSTP0 amp .Beyond Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring SICK MPS-128TSTP0 ,we also offer 9851R5KL2.0, 9812R5KL2.0, 602R2KL.35, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
MPS Series For Measuring Linear Position Cable with Connector T-Slot -20°C~70°C TA Analog Voltage, 4 ~ 20mA 15V~30V Module
MPS-128TSTP0 Overview
MPS-128TSTP0 Features
Supply Voltage: 15V~30V
Operating Temperature: -20°C~70°C TA
Mounting Type: Chassis Mount
Linear Range: 0 ~ 128.00mm (5.04)