MPS-128TSNQ0
Mfr.Part #
MPS-128TSNQ0
Description
SENSOR LIN 128MM CBL W/CONN
Linear Range :
0 ~ 128.00mm (5.04)
Operating Temperature :
-20°C~70°C TA
Output :
Digital
Voltage - Supply :
15V~30V
Datasheets
MPS-128TSNQ0
MPS Series For Measuring Linear Position Cable with Connector T-Slot -20°C~70°C TA Digital 15V~30V Module
MPS-128TSNQ0 Overview
MPS-128TSNQ0 Features
Supply Voltage: 15V~30V
Operating Temperature: -20°C~70°C TA
Mounting Type: Chassis Mount
Linear Range: 0 ~ 128.00mm (5.04)