MPS-128TLTQ0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPS-128TLTQ0
Manufacturer
SICK
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR LIN 128MM CBL W/CONN
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Series :
MPS
Output :
Digital
Operating Temperature :
-20°C~70°C TA
For Measuring :
Linear Position
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
3 Weeks
Termination Style :
Cable with Connector
Linear Range :
0 ~ 128.00mm (5.04)
Package / Case :
Module
Voltage - Supply :
15V~30V
Mounting Type :
Chassis Mount
Actuator Type :
T-Slot
Datasheets
MPS-128TLTQ0
MPS Series For Measuring Linear Position Cable with Connector T-Slot -20°C~70°C TA Digital 15V~30V Module
MPS-128TLTQ0 Overview
MPS-128TLTQ0 Features
Supply Voltage: 15V~30V
Operating Temperature: -20°C~70°C TA
MPS Series
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Linear Range: 0 ~ 128.00mm (5.04)