MPLAD7.5KP12CA/TR
Mfr.Part #
MPLAD7.5KP12CA/TR
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC MINI-PLAD
Product Category :
Bidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
Mini-PLAD
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
377A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Power - Peak Pulse :
7500W 7.5kW