MPLAD36KP54AE3
Mfr.Part #
MPLAD36KP54AE3
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Packaging :
Bulk
Power - Peak Pulse :
36000W 36kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
414A