MPLAD30KP180A/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP180A/TR
Description
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
200V
Package / Case :
Nonstandard SMD
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
104A
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
PLAD
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
291V