MPLAD15KP45AE3
Mfr.Part #
MPLAD15KP45AE3
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Zener
Reverse Standoff Voltage :
45V
Peak Pulse Current :
207A
Clamping Voltage :
72.7V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
ECCN Code :
EAR99
Published :
Packaging :
Bulk
Nonstandard SMD
Diode Element Material :
SILICON
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Direction :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Number of Pins :
2
Test Current :
5mA
Mount :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Number of Terminations :
1
Case Connection :
CATHODE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Peak Pulse Power :
15kW
Breakdown Voltage :
52.65V