MPI4015V2-4R7-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPI4015V2-4R7-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 2.2A 130MOHM SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
MPI40-V2
Size / Dimension :
0.160Lx0.171W 4.06mmx4.35mm
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
4.7μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
1MHz
Current - Saturation :
3A
Material - Core :
Metal Composite
Length :
3.9878mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard, 2 Lead
Current Rating (Amps) :
2.2A
Current Rating :
2.5A
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Tolerance :
±20%
Width :
3.9878mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Datasheets
MPI4015V2-4R7-R
Eaton-Electronics Division MPI4015V2-4R7-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD