MP2015AGQ-33-Z
Mfr.Part #
MP2015AGQ-33-Z
Manufacturer
Monolithic Power Systems
Package / Case
8-VQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8QFN
Manufacturer :
Monolithic Power Systems
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Output Configuration :
Positive
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
8-VQFN Exposed Pad
Current - Supply (Max) :
25μA
Number of Regulators :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
PSRR :
55dB (100kHz)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Dropout (Max) :
0.7V @ 150mA